Hanna Kłopotowska

„.. Hanna Kłopotowska… podejmuje wyzwanie i wysiłek odkurzenia naszej świadomości i ożywienia naszej wyobraźni. Pojawia się właśnie ktoś absolutnie bezpośredni z całą gamą niewinności, bezkompromisowej niewinności dziecka. Jest całkowicie oddana Malarstwu i Rysunkowi. Tworzy prace werystyczne, ale jest to weryzm naznaczony syntezą obserwacji otaczającej nas rzeczywistości – to umiejętność nieczęsto spotykana w dzisiejszym świecie – mówiąc oględnie, pełnym klawiszy komputera. (…)” 

– Prof. Andrzej Grenda, Akademia Sztuk Pięknych – Łódź

 

Absolwentka łódzkiej ASP,  na której ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Jest także absolwentką The Nottingham Trent University, UK z dyplomem Executive M.B.A i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz kolażem, wykorzystując tradycyjne techniki wyrazu artystycznego. Głównym polem zainteresowań jej twórczości jest człowiek wyrażając ideę piękna ponadczasowego. Motywy takie jak twarz czy kobiece ciało, są dla niej punktem wyjścia do stworzenia symbolicznego przekazu estetycznego, który przemawia do odbiorcy otwartego na sztukę współczesną jak i tradycyjną. Starając się wniknąć w świat, który ją otacza, w prostych sytuacjach, spojrzeniach i gestach próbuje wyłapać jego intymność i tajemnicę. Na płótno i papier przelewa duszę kobiety.

Artystka wykorzystuje mocne, żywe kolory kontrastujące ze sobą, tworząc nowoczesne malarstwo. Sięga także po spokojny monochromatyzm i styl tradycyjnego malarstwa. Kolor używa do interpretacji światła i formy. Skupia się na estetyce i emocjach.

Prace Hanny Kłopotowskiej znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Norwegii, Szwajcarii, Izraelu i Słowenii. Artystka ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz wystawy zbiorowe w tym międzynarodowe.

Sort by
Filter by attributes
  • Currently shopping by:
  • Technika wykonania: Akryl na płótnie

Jeans

6 500,00 zł 4 200,00 zł

Ona i turkusowa zieleń

2 700,00 zł 2 400,00 zł

The beginnig

8 500,00 zł 6 300,00 zł